Firma Tosu® powstala w 1997r i jest przedstawicielstwem niemieckiej firmy zajmujacej sie profesjonalnym zabezpieczaniem obiektów budowlanych przed gołębiami.

Produkt firmy Tosu® - elektryczny system ochrony obiektów jest chroniony patentem.Na terenie Polski firma Tosu® posiada prawo do wyłączności w zakresie zbytu i montażu elektrycznego systemu ochrony przed gołębiami.W swojej ofercie firma Tosu® posiada również:
-mechaniczny system ochrony obiektów za pomoca taśm
-optoakustyczny system
-system mgławienia tosu reto 50
-siatki zabezpieczające

W okresie swojej dzialałności firma Tosu® wykonała wiele montaży elektrycznego systemu zabezpieczenia obiektów.Opinie użytkowników wskazują na 100% skuteczność zamontowanego systemu dzięki profesjonalizmowi i staranności z jaką został zamontowany system, wysokiemu poziomowi usługi i użyciu materialów najwyższej jakości.Swiadczą o tym opinie i wypowiedzi naszych klientów.


Fruwający problem

W wielu naszych miastach gołębie są wizytówką, jak również przyjaciółmi dzieci i ludzi starszych, którzy dzielą się z nimi okruchami chleba, czy bułki.
Tak są postrzegane gołębie przez wiele osób, które nie dostrzegają zagrożenia jakie niesie za sobą zadomowienie się gołębi na naszych dachach, strychach, gzymsach, parapetach okiennych, rynnach, czy balkonach.
W celu bronienia się przed gołębiami wymyślono wiele systemów mających na celu ochronę ludzi i budynków.
Charakteryzują się one różną skutecznością i różnym stopniem szkodliwości dla ptaków.
System taśm o kolcach metalowych lub plastikowych, jest zabezpieczeniem nie do końca skutecznym, gdyż pod ciężarem gołębi taśmy ulegają wygięciu, co również nie jest bez znaczenia, ponieważ gołębie kaleczą się.
Jak można się domyślić, nie jest to humanitarny sposób obchodzenia się z tymi sympatycznymi ptakami. Dlatego firma TOSU® opracowała elektryczny system zabezpieczenia obiektów przed gołębiami. System został sprawdzony w wielu państwach Unii Europejskiej, dlatego wieloletnia praktyka i doświadczenie w ich montażu, jak również skuteczność działania, pozwala na zapewnienie Państwu wieloletniej gwarancji i 100% skuteczności w miejscach montażu.

Miło nam poinformować Państwa, że elektryczny system TOSU® otrzymał nominację i wyróżnienie na PRODUKT ROKU 2001 organizowany przez wydawnictwo MURATOR.
Doceniono walory użytkowe systemu, nowatorstwo rozwiązań technicznych, oraz jakość.
100% skutecznośc i wieloletnia gwarancja, skłoniła wielu inwestorów m.in. z Gdańska (Dwór Artusa, Kamienica Złota, Czerwona), z Kielc (Świętokrzyska Kasa Chorych), z Legionowa (Apteka), z Bielska-Białej (Ratusz)
oraz Warszawy (Zamek Królewski, BTC Metro Office Center, Kościół na Ursynowie) do wybrania tego właśnie sposobu zabezpieczenia swojego obiektu.